Олія соєва в Україні

Олія соєва в Україні

Україна належить до десятки країн — виробників рослинних олій світу, у тому числі соняшникової, кукурудзяної та соєвої олії. Однак олія соєва в Україні вважається другорядним продуктом. В інших країнах її можна побачити на полицях магазинів нарівні із соняшниковою або оливковою. В Україні люди не звикли вживати в їжу соєву олію, тому виробники її експортують.

Загалом ринок сої в Україні — один із сегментів, який швидко і стабільно розвивається. За даними статистики, 50% сої переробляється всередині країни, 50% йдуть на експорт, причому, за даними ДП «Держзовнішінформ», приблизно 60% українського експорту соєвої олії поставляється в країни Євросоюзу.

За прогнозами експертів, у майбутньому буде збільшуватися експорт з України продуктів переробки сої, тобто соєвої олії і шроту. Це вигідніше, ніж продавати соєві боби.

Як формується ціна на соєву олію?

За останні 10 років переробка сої в Україні зросла зі 160 тис. до 1,5 млн тонн. Президент Української асоціації виробників сої Віктор Тимченко вважає:

  • виробництво соєвих бобів в Україні зросте приблизно в 1,2 раза: з 4,28 млн тонн за підсумками 2016 року до 5,34 млн тонн у 2020-му;
  • обсяги виробництва соєвої олії і шроту в зазначений період в Україні збільшаться в 1,4 раза: з 1,1 до 1,5 млн тонн;
  • зростання виробництва соєвої олії в Україні до 2020 року очікується в 2,1 раза: зі 176 до 370 тис. тонн.

Переробна галузь сої в Україні повторює бразильську модель, тобто на ринку одночасно уживаються і великі, і дрібні виробники, а у виграші залишається той, хто ефективніше налагоджує бізнес-процеси. Оптимальні посівні площі для вирощування сої в Україні збігаються з регіонами, де вирощується кукурудза: захід, північ і центр України.

Нині українським сільськогосподарським виробникам доступно 185 сортів сої, придатних для вирощування на території України. 58% із них становлять сорти сої вітчизняної селекції, у тому числі ранньостиглі (вегетаційний період до 90 днів) і пізньостиглі (вегетаційним період більше 130 днів).


Українське підприємство Xebec’s («Ксібекс») на постійній основі купує соєву олію.

Надсилайте свої пропозиції на oliya@xebecs.com.ua.

Дзвоніть (з 09:00 до 17:00, пн–пт):

  • (068) 177-26-21

Пропонуємо високі ціни і зручні форми оплати.

Уся Україна. Вивозимо самі. Від 1 т.

Олія соєва в Україні

Напишіть відгук