Як перевозити соєву олію

Як перевозити соєву олію

Перевезення впливає на якість соєвої олії і дохід виробника, тому важливо зробити оптимальний вибір.

Складність у тому, що соєва олія швидко окислюється і легко вбирає сторонні запахи. Тому тара для її транспортування має відповідати санітарним та екологічним стандартам.

Вимоги до транспортування соєвої олії:

  • температура не вище 100 і не нижче 2 °С;
  • тривалість перевезення не більше 1 місяця;
  • мінімальна тряска, оскільки вона призводить до утворення осаду.

Соєва олія рідка, а значить, її можна перевозити наливом або у фасованому вигляді.

Перевезення фасованої соєвої олії

Для перевезення соєву олію фасують по бочках, каністрах, пляшках або в іншу тару.

Обов’язкові вимоги до підготовки ємностей: очистити, пропарити і просушити. Після заливу соєвої олії ємності герметично закупорюють. В дорозі їх не можна відкривати.

Ємності із соєвою олією слід захищати від попадання прямих сонячних променів, тому їх перевозять в спеціальних ізотермічних (тобто таких, що підтримують певну температуру тривалий час) автомобільних фургонах, закритих тентом причепах або напівпричепах.

Під час навантаження бочок, каністр та іншої тари із соєвою олією одна на одну слід закріплювати кожен ярус, щоб запобігти падінню і зіткненню ємностей.

Перевезення соєвої олії наливом

Для перевезення соєвої олії наливом використовують залізничні та автомобільні цистерни, танки-контейнери і флекситанки.

Перевезення соєвої олії в цистернах

І для залізничних, і для автоцистерн основна вимога — чистота. Цистерна має бути ретельно вимита від залишків попереднього продукту, оброблена парою і висушена.

В Україні погано розвинута мережа мийно-пропарювальних станцій. У деяких регіонах вони відсутні або не можуть надати якісний сервіс. Тому, прокладаючи маршрут для олієвоза, враховуйте ці моменти.

Автоцистерни для перевезення соєвої олії мають бути ізотермічними, із люками, які щільно закриваються. Після заливки в цистерну олії люки закривають і пломбують.

Для транспортування соєвої олії залізницею використовують спеціальні цистерни, оснащені зливним пристроєм, запобіжним клапаном і котлом на платформі. Установка парообігрівальної оболонки товщиною до 3,6 см діє змогу підтримувати соєву олію в рідкому стані під час транспортування на великі відстані взимку.

Цистерна для транспортування соєвої олії залізницею
Цистерна для транспортування соєвої олії залізницею

Перед завантаженням соєвої олії в залізничну цистерну очищають і дезінфікують не тільки її, а й шланги, трубопровід і пневмонасос.

Перевезення соєвої олії в контейнерах

Перевезення соєвої олії в контейнерах
Танк-контейнер для соєвої олії

Для транспортування соєвої олії закордон оптимальною тарою вважають танк-контейнер. Це цистерна з нержавіючої сталі в металевому каркасі, який захищає її від ударів і перекидання.

Танк-контейнер зручно розміщувати на борту морських суден і в автомобілях. Крім того, під час перевезення в холодну пору року його обладнують парообігрівом для підтримання необхідної температури.

Перевезення соєвої олії флексітанком

Перевезення соєвої олії флексітанком
Флексітанк у порту. Фото ports.com.ua

Флексітанк — це двошарова еластична ємність, зовнішня оболонка якої виготовлена з міцного тканого поліпропілену, а внутрішня — з харчового поліетилену. Флексітанк розміщують всередині 20-футового контейнера, після чого заповнюють маслом через шаровий клапан.

Обсяг флексітанка — від 10 до 24 тисяч літрів.

Інертні матеріали і герметична конструкція флексітанка надійно захищають соєву олію від забруднення або окислення.

Флексітанк використовують для перевезення соєвої олії морським, залізничним і автотранспортом. Він одноразовий, тому немає витрат на очищення і повернення тари.

Не витрачайте час на пошук способу перевезення соєвої олії, а продайте її нам. Ми вивозимо олію своїм транспортом і розраховуємося на місці.

(068) 177-26-21

Пн-Пт з 09:00 до 17:00

Оптимальний спосіб перевезення соєвої олії в українських умовах — залізничні цистерни. Однак це непросте завдання в організаційному плані, до того ж тільки у великих виробників є під’їзні залізничні колії.

Переваги автомобільного транспорту зводить нанівець нерозвинута дорожня інфраструктура і невизначеність цін на паливо.

Як перевозити соєву олію

Соєва олія

Напишіть відгук