Соєва олія ціна

Соєва олія ціна

У ціну на соєву олію в Україні сільськогосподарський виробник закладає вартість сировини та допоміжних матеріалів, зарплату працівників, податки, різні державні збори та інші витрати, пов’язані з виробництвом, а також бажаний прибуток. Соєву олію за найнижчою ціною можна купити тільки у виробника, оскільки посередники додають до ціни на соєву олію свої націнки.

Також ціна на соєву олію залежить від попиту на неї, кількості конкурентів у цьому сегменті ринку, відстаней доставки соєвої олії від виробників до місць її реалізації.

Однак є ще один фактор, який чинить суттєвий вплив на ціноутворення у сегменті рослинних олій. На його фоні всі інші фактори ціноутворення стають другорядними.

Це залежність цін на рослинні олії, в тому числі на соєву, від цін на енергоресурси.

Такий стан речей зумовлений зростанням виробництва біопалива на основі соєвої олії та інших рослинних олій з початку ХХІ століття у деяких країнах. Як наслідок, цінові тенденції на світовому ринку рослинних олій почали суттєво залежати, як це не дивно, від цін на нафтопродукти.

Експерти визначили, що така залежність проявляється в існуванні певного цінового коридору, який формується цінами на сиру нафту марки Brent і на основні рослинні масла (пальмове, соєве, рапсове). Нижня межа коридору виникає, коли ціни на рослинні олії наближаються до нафтових котирувань. За таких умов виробництво біодизелю із рослинних олії стає дуже вигідним. Однак високий попит на рослинні олії поступово виснажує їх запаси, тому ціни на них зростають. Коли ціни на рослинні олії суттєво перевищують вартість сирої нафти, попит на біодизель згасає — формується верхня межа цінового коридору.

Щоб зробити прогноз цін на соєву олію, слід спрогнозувати обсяг запасів соєвої олії у світі та ціну на сиру нафту. Також слід враховувати майбутній врожай сої, який очікується у найбільших країнах-виробниках.


Незважаючи на стан справ на ринку нафтопродуктів, українське підприємство Xebec’s («Ксібекс») на постійній основі купує соєву олію.

Надсилайте свої пропозиції на oliya@xebecs.com.ua.

Дзвоніть (з 09:00 до 17:00, пн–пт):

(068) 177-26-21

Пропонуємо високі ціни і зручні форми оплати.

Уся Україна. Вивозимо самі. Від 1 т.

Соєва олія ціна

Напишіть відгук