Як зберігати соєву олію

Як зберігати соєву олію

Якщо у виробника немає можливості швидко продати соєву олію, йому доведеться залишити її на зберігання. Однак щоб соєва олія не зіпсувалася, зберігати її потрібно правильно. Спробуємо розібратися в умовах зберігання.

Терміни зберігання соєвої олії

Термін зберігання соєвої олії залежить від сорту сої, з якого її зробили. Однак ця інформація може бути невідома виробнику соєвої олії, або ж олія може бути віджата із суміші сортів сої. У цьому разі можна орієнтуватися на такі строки:

  • в повних, герметично закритих ємностях соєва олія зберігається до 1 року;
  • в ємностях із пошкодженим покриттям — 3—5 місяців, оскільки при контакті з повітрям соєва олія окислюється і втрачає свої властивості.

Вимоги до умов зберігання соєвої олії

Приміщення, яке вибирається для зберігання соєвої олії має бути:

  • сухим;
  • закритим від прямих сонячних променів та інших джерел світла;
  • з постійною температурою.

Ємності для зберігання соєвої олії

Сиру соєву олію зазвичай зберігають у цистернах, контейнерах і бочках.

Матеріали і форма ємностей

Як зберігати соєву олію
Ємність з конічним днищем. Фото www.vkpolymer.ru

Оскільки вологість, світло і коливання температури призводять до псування жиру, найкращим матеріалом для ємностей і трубопроводів вважається легована сталь типу У2А.

Як альтернатива підійдуть залізні, алюмінієві та синтетичні ємності з покриттям. Залізо без покриття прослужить недовго. Згодом воно може зазнати корозії.

Для частин ємностей, які торкаються олії, не можна використовувати кольорові метали, оскільки при їх контакті із соєвою олією утворюються мідні цинкові мила, які мають токсичну дію.

Оптимальна форма ємності для зберігання соєвої олії — вертикальний циліндр з конічним днищем. Підійдуть також горизонтальні резервуари і зварні ємності.

Зливник і вентиляція

Ємності для зберігання соєвої олії повинні мати зливник, встановлений якомога нижче. Це дасть змогу повністю спорожняти ємності й уникати скупчення залишків соєвої олії на дні.

Напоминаем, что мы покупаем только нерафинированное соевое масло, а спосіб его производства вы выбираете по своему усмотрению.

(067) 509-18-69

Пн-Пт з 09:00 до 17:00

Також у верхній частині ємностей для зберігання соєвої олії обов’язкове встановлення вентиляційної труби. Це дозволить уникнути утворення конденсату, якщо резервуар обладнаний опаленням.

При включенні опалення конденсована вода капає з кришки ємності на соєву олію і опускається на дно (вода важче, ніж соєва олія). Всього за кілька днів за температури зберігання соєвої олії 30—50 °С на її поверхні утворюється шар цвілі. Крім того, вода викликає окислення жиру.

Патрубки для вентиляції зазвичай закривають фільтром, що захищає соєву олію від пилу, який теж сприяє утворенню цвілі.

Щоб запобігти згірклості олії, слід звести до мінімуму потрапляння повітря, точніше кисню, при заповненні ємності. Це також допоможе уникнути утворення піни, пов’язаної з наявністю в маслі лецитину.

Опалення ємностей

Загалом оснащення ємності для зберігання соєвої олії опаленням не є обов’язковою умовою. Однак про це варто задуматися, якщо температура в приміщенні, де зберігається соєва олія, падає до –15 … –18 °С. В цьому випадку соєва олія твердне, і її, природно, не можна буде перекачувати.

Як зберігати соєву олію
Нагрівальна ковдра. Фото www.directindustry.com.ru

Дуже важливо, щоб встановлене в ємності опалення піддавалося регулюванню. Перегрів соєвої олії призводить до руйнування лецитину і токоферолів, тобто псування олії.

Перемішування соєвої олії

При тривалому зберіганні соєвої олії (протягом декількох тижнів) її слід регулярно перекачувати. Для цього олію викачують насосом з найнижчої частині ємності і заливають назад зверху через зовнішній шланг. При цьому соєва олія рівномірно перемішується. Тривалість перекачування — 10—20 хвилин.

Замість кругового насоса для перемішування соєвої олії можна використовувати мішалку. Однак вона коштує дорожче, ніж насос, та ефективна тільки для вертикальних циліндричних ємностей. У ємностях іншої форми залишатимуться зони, яких не зачепило перемішування.

Очищення ємностей для зберігання соєвої олії

Раз на кілька місяців ємності для зберігання соєвої олії слід перевіряти на скупчення бруду на гранях ємності і в кутах та чистити.

Масляна плівка, що утворюється на стінках ємностей, не вважається брудом. Це природний захисний шар.

Очищення пустих ємностей найпростіше проводити пристроєм високого тиску.

Перед наступним заповненням ємність має повністю висохнути. Також не завадить переконатися, що в неї не потрапили сторонні предмети, а на дні після чистки не залишилися сліди осаду, фуза або інших забруднень.

Тільки дотримання всіх вимог до зберігання гарантує, що і через кілька місяців соєва олія не втратить своєї високої якості, а значить, виробник зможе продати її за найвищою ціною.

Як зберігати соєву олію

Соєва олія